Asie, Vietnam

Da Lat – vodopád Datanla a jezero Ho Tuyen Lam


Další den se přesouváme o 5km jižně – k vodopádu Datanla. Ten má několik úrovní, ale většina turistů zamíří pouze k prvnímu z nich. Způsobů, jak k vodopádu sejít, je taktéž několik – můžete pěšky či využít bobovou dráhu, občas je k dispozici kůň.

Po asi 300m strmého sestupu po betonovém chodníčku se ocitáme uprostřed davu převážně asijských turistů. Podél pěšiny se nachází hodně řezbářů, sledujeme, jak vyřezávají např. Buddhy. My pokračujeme podle ukazatele k jakémusi dalšímu místu podél říčky pod vodopádem. Nikde ani noha, okolo skály a hučící potok. Najednou se ale nad námi objevuje lanovka 😮 Zjišťujeme, že ta vede k dalšímu vodopádu, podstatně vyššímu. Zajímavý způsob dopravy. Co nás ale překvapuje nejvíce, je skutečnost, že pod vodopád nevede žádná pěšina, ale výtah. Sjíždíme dolů a sledujeme, jak turisté v neoprénech slaňují druhý vodopád. Hani vzpomíná na Krétu a  už si dělá plány:-) Po malé chvíli se přesouváme i pod třetí vodopád, který celou soustavu zakončuje a hřmící voda pak mizí uprostřed džungle. Stezka žádná, pouze informace, že dále pouze s průvodcem „alá“ canyoning. Svačíme a vracíme se nazpět.

Zkoušíme kabinovou lanovku nad hučícím  potokem mezi skalami uprostřed džungle. A to by taky nebylo, aby jsme i bobovou dráhu nevyzkoušeli  – dolu i nahoru.

 

Od vodopádu pak míříme k nedalekému jezeru. Míjíme kávové zahrádky a jahodové plantáže. Jahody nejsou 🙁 Přišli jsme pozdě, je už vyprodáno. U jezera je pak nádherný park plný borovic, na vrcholku kopce pak buddhistický chrám. Nádherně udržované zahrady, plno květin, ale také turistů. I přes velkou únavu hodnotíme den jako  báječný 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *