Asie, Thajsko

Hua Hin


Hua Hin je větší letovisko na jihovýchodním pobřeží Thajska, 200km od Bangkoku. V místě se nachází též královský letohrádek a poblíž nepřeberné množství atrakcí k poznávání. Pláže jsou dlouhé několik kilometrů s jemným pískem.

Vybrali jsme toto letovisko s ohledem na aklimatizaci po dlouhém letu a na změnu času – u moře je to nejpříjemnější, a taky na vzdálenost od Bangkoku – jedna z nejbližších pěkných destinací, která může nabídnout nám i dětem téměř vše, co v Thajsku můžete vidět:-) V okolí je řada chrámů, národní parky, jeskyně, plovoucí trh, sloní vesnice, opičí svět, tržnice, skoro všechno, co vám přijde na um.

Skoro 5 dnů nám trvá  – nejenom dětem – se srovnat s časem  tak, abychom vstávali ráno a šli spát večer 🙂 První dny plážujeme, bydlíme 3 min od ní, rozkoukáváme se pomalu kolem, co sníst, na ovoci ujíždíme ve velkém od počátku – melouny, ananasy, medové manga, pomela, papáje … snažíme se ještě jíst poloevropsky, ale i 6ti letá Hani zkouší sladké chilli a prý dobrý 🙂 Procházíme okolními uličkami, koukáme do zahrad a příbytků a vysvětlujeme dětem…

Většinou do 14-15h dáváme nějaký „ranní“ výlet, pak chvíli siesta a v podvečer k moři.

Zatím jsme navštívili nejbližší chrám Khao Takiap s opicemi, možná  200 makaků na jednom místě – Mia si držela naušnice, protože ji doma někdo řekl, že ji je ukradnou :-), krásný výhled z kopce na celé  letovisko Hua Hin.

Hned druhý večer jsme pojedli první thajská jídla na tržnici Tamarind, kde Petr si dal grilované houbičky, já thajskou polévku Tom Yam  – výborně ostrá, až jsem zrudla a zpotila se, děti zůstaly jen u smaženého masa a rýže (a vyzkoušeli Petrovi houbičky).

Není další dny na co čekat, půjčujeme motorku, abychom vyrazili trochu dál. Skvělou thajskou sidekáru 🙂 Všichni účastníci zájezdu nadšení z našeho prdítka. Petr, že řídí na levé straně, ještě „vůz“, co nikdy neřídil, Lenka, že se veze v kočáře a holky – no vítr ve vlasech, na thajské motorce, to doma nezažijí.

S naším kočárem vyrážíme do Hutsadin Elephant Foundation, kde se starají o několik slonů a návštěvníkům nabízí projížďky, krmení, koupání nebo jen pokec o slonech. My jsme nakrmili nejmladší sloní přírůstek, 8letou slonici, banány a postříkali ji vodou. Hani na ní nakonec sedla a projela se, ale Mia spustila brek, že neví, kde se má slona chytit, že ji píchá chlupy a už nebylo možné ji zastavit.

Hua HinChrám Khao Krailart a noční Tamarind MarketChrám Kha Takiap s opicemiHutsadin Elephan Foundation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *