Asie, Vietnam

Nha Trang – gavarítě pa rusky?


Do města Nha Trang jsme mířili s vědomím, že se tu potkáme s rodinou Tatranských – Luckou a Karlem, kteří se svými 3 dětmi Majou (3), Alexem (6) a Lilly (10) cestují po světě a v těchto dnech zamířili zrovna do toho města a taky s Matoušem Vinšem, spoluautorem Travel Bible. Pro nás všichni inspirativní lidé.

Z Mui Ne jsme absolvovali dalších 250km autobusem. Již dopředu jsme byli varování, že centrum je spíše ruské, a že ruština zní na každém kroku. A skutečnost? Ruština je opravdu všude – ruské taxíky, popsané autobusy, ruská obsluha, místní mluví taktéž rusky. A protože naše jazyky jsou si tak trochu podobné, i my jsme byli považováni za ně.

Nejdříve si dáváme sraz na snídani s Tatranskými, později i s Matoušem u malého parku s dětským hřištěm. Děti se mohou vyřádit na průlezkách – navzdory tomu, že Alex a Lilly mají nalomená zápěstí. Dospělí pak v klidu pokecat o dosavadních zkušenostech s cestováním. Na oběd se přesouváme o ulici vedle a u jednoho ze stánků objednáváme vaječné placičky a naproti přes ulici „koktejly“. Pro místní jsme tak trochu atrakce – u malého stánečku se tísní 5 dětí a 6 dospělých 😀

Večer opět pohromadě. Všechny děti vypadají spokojeně – konečně mají partnery na hraní v jejich rodném jazyce 😀 Večeři objednáváme v jedné restauraci s rybími specialitami. Na stůl se nám nosí krevety, mušle, ústřice, ryby, žáby, nějaká ta rýže, zelenina … no prostě je to paráda. Oči by jedly, ale žaludek je už plný 😀

 

Další den už každý jede svým směrem. Hanka i Mia jsou trochu smutné, ale třeba se uvidíme na Krétě. My dáváme ještě jeden relax den, sem tam spadne kapka, předpověď počasí pro naše další plány nic moc, a tak měníme úplně směr, víceméně zpátky na jihozápad a chystáme se následující den odjet do Da Latu – horské oblasti, cca 150km od Nha Trangu.

Nha Trang nás moc neoslnil. Moc ruchu a lidí na náš vkus, pro děti moc ne. Avšak město je hodně rozvinuté a přizpůsobené turistům, pláž parádní. A ty mořské speciality – luxusní. Navštívili jsme ve městě oceánografické muzeum. Slabší v porovnání třeba s jakartským mořským světem, ale holky mohly naživo vidět víceméně vše žijící v moři – žraloky, rejnoky, želvy, murény, Napoleon rybu i perutýny, klauny, mořské koníky, korály… prostě dobrá příprava pro naše další cesty. Kolem muzea mnoho stánků nabízející každý mořské koníky, živé, sušené nebo naložené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *